Hep Kitap Yayınevi Fiş Hep Kitap Yayınevi  Katalog
Ana Sayfa Kitaplarımız Yetişkin Kurgu-dışı Atölye Bir Kuştan Öbürüne: Hayat ve Yazmak Üzerine Tavsiyeler
Bir Kuştan Öbürüne:
PAYLAŞ:

Bir Kuştan Öbürüne: Hayat ve Yazmak Üzerine Tavsiyeler

Satın almak için;

hepkitapstore.com

Yazar: Anne Lamott

Çevirmen: Damla Göl

Sayfa Sayısı: 240

Ebat: 135x195

Basım Özellikleri: 70 gr. Enso Creamy

Yayın Tarihi: 11/2017

ISBN: 978-605-192-135-8

Okur Profili: Yetişkin

Dizi: Anne Lamout

Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı: 150,00 TL

hep kitap’ın yazmayı hayatının merkezine yerleştiren, herkesin ilgisini çeken “Atölye” serisinden yazmak üzerine bir meditasyon: Bir Kuştan Öbürüne: Hayat ve Yazmak Üzerine Tavsiyeler

İnandırıcı diyaloglar yazmak o kadar da zor değil. İlk taslaklarınızı, bekledikçe rengi ortaya çıkan polaroit fotoğraflar gibi düşünebilirsiniz. Evet, taslak yazmak kolay iş değil, ama emin olun en sevdiğiniz yazarın da masasını süslüyor o korkunç taslaklar. Evet, olay örgüsünü planlamak da sonra aksayan taraflarını bulup çıkarmak da zahmetli. Bu gibi durumlarda bazen tek ihtiyacınız olan, girmeye çalıştığınız yolun tüm engebelerini, birkaç labirentin çıkışını bilen bir yazardır. İşte yıllardır yaratıcı yazarlık dersleri veren Anne Lamott tam da bunu yapıyor. Yazar adaylarına hem yazarlığın zorluklarını hem de kitaplarını yayımlatamasalar bile yazmanın başlı başına bir lütuf olduğunu anlatıyor.

İşler içinden çıkılmaz bir hal aldığında tek yapmanız gereken, yayımlandığı yıldan beri yazar adaylarının baş ucu kitabı olan Bir Kuştan Öbürüne’den rastgele bir sayfa açmak, gerisini Anne Lamott’un kelimeleri hallediyor!

E-Bülten'e Kayıt Olun!

Top