Hep Kitap Yayınevi Fiş Hep Kitap Yayınevi  Katalog
Ana Sayfa Kitaplarımız Yetişkin Kurgu-dışı Atölye Sözcüklerdir Bütün Derdim
Sözcüklerdir Bütün Derdim
PAYLAŞ:

Sözcüklerdir Bütün Derdim

Satın almak için;

hepkitapstore.com

Yazar: Ursula K. Le Guin

Çevirmen: Damla Göl

Sayfa Sayısı: 416

Ebat: 135x195

Basım Özellikleri: 60 gr. Enso Creamy

Yayın Tarihi: 3/2018

ISBN: 978-605-192-178-5

Okur Profili: Yetişkin

Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı: 220,00 TL

hep kitap’ın yazmayı ve okumayı hayatının merkezine yerleştiren, sözcüklerden beslenen herkesin ilgisini çeken “Atölye” serisinden yepyeni bir Ursula K. Le Guin kitabı: Sözcüklerdir Bütün Derdim: Hayat ve Kitaplar Üzerine Yazılar!

“Atölye” serisinin ilk kitaplarındandı Ursula K. Le Guin’in Dümeni Yaratıcılığa Kırmak kitabı. Orada yazar adaylarının elinden tutmuş, yaratıcılık denizindeki rotayı göstermiş, zamansız bir pusula tutuşturmuştu ellerine. Şimdiyse tayfayı genişletiyor, sadece yazar adaylarını değil sözcüklerle derdi olan herkesi alıyor sihirli gemisine…

Kimi zaman nasıl okumak gerektiğini anlatıp dehasının gölgesini düşürüyor sayfaların üstüne, kimi zaman edebiyatın ne olduğunu ve asıl önemlisi ne olmadığını gösterip hayal gücünün ışığıyla yıkıyor bildiğimiz dünyayı. Edebiyatın sahip olduğumuz en iyi elkitabı olduğunu söylüyor; “ziyaret ettiğimiz ülkenin, yani hayatın en kullanışlı rehberi...” Kimi zaman diğer yazarların eserlerine sızıp oradaki cevherleri çıkarıyor, kimi zaman da cevher sandığımız şeyin çakıl taşından başka bir şey olmadığını gösteriyor. 

Her zaman muzip, masum, cesur, çoğunlukla da acımasız Le Guin. Lafını kimseden sakınmıyor, insanların beklentilerini karşılamakla ilgilenmiyor. Onun tek derdi sözcükler. Ölümünün bıraktığı boşluğu da yalnızca onlar doldurabilir: “Bir gün mezar taşım olduğunda, üstünde sadece ismim olsun istiyorum. Fakat bundan da öte, yazarının cinsiyetiyle değil, yazılışının kalitesiyle ve eserin değeriyle yargılanan kitapların üstünde görmek istiyorum ismimi.”

Beğenebileceğiniz kitaplar

Boşa Geçirecek Vakit Yok
Boşa Geçirecek Vakit Yok
Yazar: Ursula K. Le Guin
Çevirmen: Damla Göl
Dümeni Yaratıcılığa Kırmak
Dümeni Yaratıcılığa Kırmak
Yazar: Ursula K. Le Guin
Çevirmen: Damla Göl

E-Bülten'e Kayıt Olun!

Top