Hep Kitap Yayınevi Fiş Hep Kitap Yayınevi  Katalog
Ana Sayfa Kitaplarımız Yetişkin Kurgu-dışı Bilim Havva
Havva
PAYLAŞ:

Havva

Satın almak için;

hepkitapstore.com

Yazar: Cat Bohannon

Çevirmen: Elif Günay

Sayfa Sayısı: 488

Ebat: 152x228 mm

Basım Özellikleri: 55 gr. Enso Creamy, Ciltsiz

Yayın Tarihi: Mayıs 2024

ISBN: 978-605-192-539-4

Okur Profili: Yetişkin

Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı: 230,00 TL

“Cinsiyetlendirilmiş bir tür olduğumuz için Homo sapiens olmanın ne demek olduğundan bahsederken hesaba katmamız gereken önemli şeyler var. Kadın vücudunu da resme dahil etmemiz gerekiyor. Etmediğimizde ödün verdiğimiz tek şey feminizm olmuyor. Yarımızın memeleri olduğu gerçeğini görmezden geldiğimizde modern tıp, nörobiyoloji, paleoantropoloji ve hatta evrimsel biyoloji de zarar görüyor.”

Kadın bedeni insanın 200 milyon yıllık evrimine nasıl liderlik etti? Kadınlar neden erkeklerden daha uzun yaşıyor? Kadınların Alzheimer hastası olma ihtimali neden daha yüksek? Cinsiyetçilik evrimi nasıl etkiliyor? Kızlar neden ergenliğe kadar akademik testlerde bütün alanlarda erkeklerden daha iyi sonuçlar elde ederken ergenlikten sonra dengeler değişiyor? Neden kadınlar menopozda her gece ter içinde uyanıyor?

Cat Bohannon, dünyada büyük yankı uyandıran kitabı
“Havva”da, bunlar gibi pek çok merak edilen soruya ışık tutuyor. “Havva” sadece insanlık tarihinin kapsamlı bir analizi değil, aynı zamanda uzun süredir erkek bedenine odaklanan bir dünya için acil ve gerekli bir düzeltme.

E-Bülten'e Kayıt Olun!

Top