Hep Kitap Yayınevi Fiş Hep Kitap Yayınevi  Katalog
Ana Sayfa Kitaplarımız Yetişkin Kurgu-dışı Psikoloji Geçmişi Geçmişte Bırakın
Geçmişi Geçmişte Bırakın
PAYLAŞ:

Geçmişi Geçmişte Bırakın

Satın almak için;

hepkitapstore.com

Yazar: Büşra Güneş Güler

Sayfa Sayısı: 340

Ebat: 135x210 mm

Basım Özellikleri: 55 gr Enso Creamy, Ciltsiz

Yayın Tarihi: Haziran 2023

ISBN: 978-605-192-508-0

Okur Profili: Yetişkin

Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı: 180,00 TL

Duygularımızı sorgularken suçu kendimize atmak kolaydır; kendimizi ve etrafımızdakileri imkânsız bir standartta tutmak. Artık farklı sorular sormaya başlamamızın zamanı geldi. Cevaplar ise aynanın ötesinde…

Geçmiş travmalarımızın acısı, her ne olursa olsun kendimizi tanımak ve aşabilmek için en güçlü öğretisini sunuyor: Travmadan sonra hareket etmenin güçlüğünü kabul edebilir ama onunla hareket etmeyi öğrenebiliriz. Bu mercek sayesinde yenilenmiş bir kişisel öz değer sistemi oluşturabilir; nihayetinde koşullara, durumlara ve ilişkilere verdiğimiz tepkileri dönüştürebiliriz. Yaşamlarımızı yeniden şekillendirmenin anahtarı aslında tam da karşımızdaki aynada.

Geleceğimize giden yolu temizlemek için geçmişimizi anlamamıza izin veren, zihnin bedene hâkimiyetini hesaba katan ve yaşanan travmalardan failliği geri alma yeteneğini inceleyen Geçmişi Geçmişte Bırakın, travmayı anlamak ve dönüştürmek için kullanabileceğiniz oldukça etkili bir rehber niteliğinde.

Bu kitap “On Adımda Travmalarınızdan Kurtulun” gibi bir slogan içermemektedir. Böylesi oldukça yüzeysel olurdu. İşin özüne bakarsak, aslında geçmişi geçmişte bırakmak da mümkün değil. O geçmiş bizi “biz” yaptı.

Niyetimiz geçmişteki travmaları dönüştürmek; bu yaşantılar etrafında büyüyüp daha işlevsel öğrenmelere ve yeni seçeneklere izin vermek.

E-Bülten'e Kayıt Olun!

Top