Hep Kitap Yayınevi Fiş Hep Kitap Yayınevi  Katalog
Ana Sayfa Kitaplarımız Yetişkin Kurgu Dünya Edebiyatı Nezaket Kuralları
Nezaket Kuralları
PAYLAŞ:

Nezaket Kuralları

Satın almak için;

hepkitapstore.com

Yazar: Amor Towles

Çevirmen: Özlem Yüksel

Sayfa Sayısı: 374

Ebat: 135x210mm

Basım Özellikleri: 60 gr. Enso Creamy, Karton kapak

Yayın Tarihi: Nisan 2021

ISBN: 978-605-192-421-2

Okur Profili: Yetişkin

Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı: 190,00 TL

New York Times Bestseller listesinde uzun zaman yerini koruyan Moskova’da Bir Beyefendi romanının yazarı Amor Towles’tan bir ilk roman: Nezaket Kuralları.

Walker Evans’ın otuz yıl evvel New York metrosunda çektiği fotoğraflardan oluşan sergiyi gezerken yaşadığı beklenmedik bir karşılaşma Katey Kontent’i şaşırtır: metro vagonunda boşluğa bakan eski bir arkadaşının fotoğrafı… Böylece Katey’nin, yirmili yaşlarındaki ışıltılı New York’a dört mevsimlik geri dönüş hikâyesi başlar: “1938 yılı harika renkleri olan dört kişinin hayatımı fazlasıyla etkiledikleri bir yıl olmuştu.”

Son derece modern hissettiren kusursuz bir dönem hikâyesiyle Towles, filmlerden aşina olduğumuz siyah beyaz Manhattan’ı soluksuz bir kurguyla ve çekici karakterleriyle yeniden ışıltılı hale getiriyor. Romanlar, sanat eserleri, gece kulüpleri, sokaklar, caz ve birçok zengin ayrıntı Katey’ye hikâyesinde eşlik ediyor.

Amor Towles’ın ilk romanı Nezaket Kuralları hareket eden suyun üzerindeki güneş ışığı gibi; önce parlıyor, sonra güneş ilerliyor. Ve biz bir salon dolusu okuyucu ya da caz dinleyicisi, hepimiz aynı yöne bakarak bu parıltının tadını çıkarmaya başlıyoruz.

Beğenebileceğiniz kitaplar

Lincoln Otobanı
Lincoln Otobanı
Yazar: Amor Towles
Çevirmen: Özlem Yüksel
Moskova’da Bir Beyefendi
Moskova’da Bir Beyefendi
Yazar: Amor Towles
Çevirmen: Mehmet Gürsel

E-Bülten'e Kayıt Olun!

Top