Hep Kitap Yayınevi Fiş Hep Kitap Yayınevi  Katalog
Ana Sayfa Kitaplarımız Yetişkin Kurgu Yerli Edebiyat Fırtına Takvimi
Fırtına Takvimi
PAYLAŞ:

Fırtına Takvimi

Yazar: Jale Sancak

Sayfa Sayısı: 200

Ebat: 135x195

Basım Özellikleri: 70 gr. Enso Creamy

Yayın Tarihi: 1/2018

ISBN: 978-605-192-153-2

Okur Profili: Yetişkin

Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı: 135,00 TL

2014 Duygu Asena Roman Ödülü sahibi Fırtına Takvimi daha çok öyküleriyle tanıdığımız Jale Sancak’ın ilk romanı.

Yelnehir, Doğu’nun ücra bir köşesinde, fırtınaların eksik olmadığı bir kasaba. Yaşam şartlarının zaten çok zor olduğu kasabada bir avuç insanın kaderi acı bir olayla kesişir.

Kevser ile Halil birbirlerine aşkla bağlı olsalar da yoksulluğun, çaresizliğin pençesinde kıvranmaktadırlar. Yüksek ateşle kasabanın hastanesine götürdükleri kızları Berru’nun ölümüyle iyice yıkılırlar. Kızlarının ölümünden büyük şehirden kasabaya tayin edilmiş doktor Levent’i sorumlu tutan ve adalet arayan Halil’in başına gelmedik kalmaz: Karakolda dayak yer, aşağılanır ve çevresinden iyice kopar. 

Doktor Levent’in karısı Süreyya rüzgârın hiç dinmediği bu küçük kasabada çok mutsuzdur. Küçük Berru’nun ölümü, evliliğini ve kendi hayatını sorgulamasına yol açar. 

Levent’le gizli bir ilişki yaşayan hemşire Nur da geçmişiyle barışabilmek için iç hesaplaşma yoluna gitmek zorunda kalır.

Geçmişin ve şimdinin travmalarıyla başa çıkmaya çalışan insanların yürek parçalayan hikâyeleri, usta edebiyatçı Jale Sancak’ın kalemiyle hayat buluyor. 

Beğenebileceğiniz kitaplar

Uyanan Güzel
Uyanan Güzel
Yazar: Jale Sancak
Belki Yarın
Belki Yarın
Yazar: Jale Sancak

E-Bülten'e Kayıt Olun!

Top