Hep Kitap Yayınevi Fiş Hep Kitap Yayınevi  Katalog
Ana Sayfa Kitaplarımız Yetişkin Kurgu Yerli Edebiyat Run Gülüzar Run
Run Gülüzar Run
PAYLAŞ:

Run Gülüzar Run

Satın almak için;

hepkitapstore.com

Yazar: Ayşegül Kocabıçak

Sayfa Sayısı: 144

Ebat: 135x195

Basım Özellikleri: 70 gr. Enso Creamy kağıt, karton kapak

Yayın Tarihi: 9/2017

ISBN: 978-605-192-101-3

Okur Profili: Yetişkin

Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı: 120,00 TL

“Ben Gülüzar. Gülizar, gül yanaklı demektir ama Gülüzar olunca bir anlamı olmuyor. Bu ülkede kadın olarak var olmaya çalışmak gibi belki de!” 

Böyle tanıtıyor Gülüzar kendini. Dokuz yaşındayken tutmaya başladığı günlüklerle giriyoruz onun dünyasına. Yıllar içinde yakılan, yırtılan, yok edilen günlüklerden saklayabildiği kadarıyla paylaşıyor iç dünyasını, muhafazakâr ailesini, mahallesini, yüreğindeki ilk kıpırtıları, büyüme sancılarını… Ve alabildiğine sorguluyor her şeyi o muzip diliyle, hiç sakınmadan. Aileyi, inancı, ülkenin gündemini belirleyen olayları, çoğu zaman hepimizin elini kolunu bağlayan âdetleri… “Neden” diye soruyor, “başkaları sinemaya rahatça giderken, ben ancak yalan söyleyerek gidebiliyorum? Neden erkek arkadaşımla konuşurken birileri görecek diye ödüm patlıyor? Neden arkadaşlarım liseye giderken, ben gidemiyorum?” Ve ardından isyan geliyor elbette: “Sanki gerçek dünya Cine5’teki şifreli filmler gibi. Bize hep şifreli yayın, zenginlere hep net görüntü!” 

Hepimizi kıskıvrak yakalayan her şeyden kaçmak istiyor aslında Gülüzar. Mahallelerden, ailelerden, şarkılardan, türkülerden, hatta bazen kadınlığından bile. Batı’ya olan acemi hayranlığıyla, özgürlüğe olan düşkünlüğüyle, kendi kendine, muzipçe sesleniyor: Run Gülüzar Run… Koş Gülüzar koş! Biz de arkasından bağırıyoruz: Aç kanatlarını Gülüzar, kolay olmasa da aç! Uç Gülüzar uç!

Beğenebileceğiniz kitaplar

Uyku Çiçeği
Uyku Çiçeği
Yazar: Ayşegül Kocabıçak
YouTuber Berk Zorbalık mı, Kankalık mı?
YouTuber Berk Zorbalık mı, Kankalık mı?
Yazar: Ayşegül Kocabıçak
Çizer: Emre Karacan
YouTuber Berk’in Gizli Dünyası
YouTuber Berk’in Gizli Dünyası
Yazar: Ayşegül Kocabıçak
Çizer: Emre Karacan

E-Bülten'e Kayıt Olun!

Top