Hep Kitap Yayınevi Fiş Hep Kitap Yayınevi  Katalog
Ana Sayfa Yazarlarımız Yabancı Yazarlar Dalay Lama, Desmond Tutu, Douglas Abrams
Dalay Lama, Desmond Tutu, Douglas Abrams
PAYLAŞ:

Dalay Lama, Desmond Tutu, Douglas Abrams

14. Dalay Lama Hazretleri Tenzin Gyatso, kendini basit bir Budist keşiş olarak tanımlar. Tibet halkının ve Tibet Budizmi’nin ruhani lideridir. Kendisine 1989’da Nobel Barış Ödülü ve 2007’de Amerikan Kongresi Altın Madalyası verildi. 1935’te Tibet’in kuzeydoğusunda yoksul bir ailede doğdu. İki yaşındayken, kendinden önceki 13. Dalay Lama’nın reenkarnasyonu olduğu fark edildi. Temel insani değerleri geliştirmek için seküler, evrensel bir yaklaşımın tutkulu bir savunucusu olmuştur. Dalay Lama üç on yıldan uzun süredir geniş bir yelpazede bilim insanlarıyla süregelen bir iletişimi ve işbirliğini devam ettirmektedir, özellikle de, ortak kurucusu olduğu Mind and Life Institute (Zihin ve Hayat Enstitüsü) yoluyla. Dalay Lama, iyiliği ve şefkati, dinler arası anlayışı, çevreye saygıyı ve hepsinden çok dünya barışını yücelterek kapsamlı olarak seyahat eder. Dharamsala, Hindistan’da sürgünde yaşamaktadır. Daha detaylı bilgi için lütfen www.dalailama.com adresini ziyaret ediniz. 

Desmond Mpilo Tutu, Güney Afrika Emekli Başpiskoposu’dur, Güney Afrika’daki adalet ve ırksal uzlaşma mücadelesinde önde gelen bir lider olmuştur. Kendisine, 1984’te Nobel Barış Ödülü ve 2009’da Başkanlık Özgürlük Madalyası verilmiştir. 1994’te Tutu, Nelson Mandela tarafından Güney Afrika Hakikat ve Uzlaşma Komisyonu’nun başkanı olarak atanmıştır. Burada ülkelerin, iç çatışma ve baskı yaşadıktan sonra ilerlemeleri için yeni bir yola öncülük etmiştir. Barış ve insan hakları için birlikte çalışan bir küresel liderler grubu olan İhtiyarlar’ın kurucu başkanıdır. Başpiskopos Tutu, öncü bir ahlaki ses ve bir umut ikonu olarak kabul edilmektedir. Hayatı boyunca, dünyanın her yerindeki insanların ihtiyaçlarını derinden önemsemiş, hepsine sevgi ve şefkati öğretmiştir. Cape Town, Güney Afrika’da yaşamaktadır. Daha detaylı bilgi için lütfen tutu.org.za adresini ziyaret ediniz.  

Douglas Abrams yazar, editör ve yayıncı temsilcisi. Hayalcilerin daha akıllı, daha sağlıklı ve daha adil bir dünya yaratmalarını destekleyen, yaratıcı kitap ve medya ajansı olan Idea Architects’in kurucusu ve başkanıdır. Doug, on yıldan uzun süredir ortak yazarı ve editörü olarak Desmond Tutu ile birlikte çalışmaktadır. Kendi yayıncılık ajansını kurmadan önce HarperCollins yayınevinde kıdemli editördü ve ayrıca, dokuz yıl boyunca Kaliforniya Üniversitesi Yayınları’nda din editörü olarak hizmet verdi. Kitapların ve medyanın, küresel evrimsel kültürü bir üst mertebeye çıkarmadaki gücüne kuvvetle inanmaktadır. Santa Cruz, Kaliforniya’da yaşamaktadır. Daha detaylı bilgi için lütfen ideaarchitects.com adresini ziyaret ediniz.

Yazarın yayınevimizden çıkan kitapları

Mutluluğun Kitabı
Mutluluğun Kitabı
Yazar: Dalay Lama, Desmond Tutu, Douglas Abrams
Çevirmen: Cemre Ömürsuyu Seyis

E-Bülten'e Kayıt Olun!

Top