Hep Kitap Yayınevi Fiş Hep Kitap Yayınevi  Katalog
Ana Sayfa Yazarlarımız Yerli Yazarlar Sezin Güleryüz
Sezin Güleryüz
PAYLAŞ:

Sezin Güleryüz

1986 yılında Ankara’da doğdu; ailesiyle beraber iki yaşındayken taşındıkları Marmaris'te büyüdü. Lise eğitiminin sonuna kadar Marmaris’te ikamet eden Sezin Güleryüz’ün lisans eğitimi Ankara'da ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde başladı; ODTÜ Endüstri Mühendisliği'nde son buldu.

2009 senesinde üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul'a yerleşerek kurumsal dünyaya adım attı. 10 sene boyunca, 40 binden fazla saatini, dünyaca ünlü uluslararası şirketlerde pazarlama alanında uzmanlaşarak ve onlarca farklı ürünün “ürün ve marka müdürü” rolünü üstlenerek geçirdi.

2016 senesinde, kurumsal hayat bir yandan devam ederken, sosyal medyada kendisine iyi gelen, kolay yemek tarifleri ile sağlıklı hayat püf noktalarını paylaşan bir mutfak tutkununa dönüştü: Namı diğer @HealthyFoodBreak. Sosyal medya hesabı ve markası altında, hayat ne kadar yoğun ve zorlu olursa olsun herkesin ufak bir sağlık, yemek ve kafa molası alabileceğini göstermeyi amaçladı.

2019 senesinde mutfağın çağrısına daha fazla dayanamayıp kurumsal işinden ayrıldı; Mutfak Sanatları Akademisi’nde Profesyonel Aşçılık Eğitimi aldı.  Sağlıklı ve tatmin edici bir hayatın sadece mutfak ve beslenmeden ibaret olmadığını düşünen Sezin Güleryüz yine aynı sene içinde 200 saat Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ne devam etti. Bu esnada bir bebeği olacağını öğrendi ve oğlu Atlas’ı 2020 senesinin Mart ayında kucağına aldı.

Şu sıralar bir yandan Atlas’ı büyütürken, diğer yandan sosyal medyada yemek tarifi paylaşmaya devam ediyor; markalara profesyonel olarak iletişim danışmanlığı ve içerik üreticiliği yapıyor. “Sezin’le Yemek Arası” TV programının hem aşçısı hem de içerik yaratıcısı olan Sezin Güleryüz’ün ilk yemek kitabı olan ve gücünü doğadan alan tariflerden oluşan Gökkuşağı Tarifleri kitabı hep kitap etiketiyle yayımlandı.

Yazarın yayınevimizden çıkan kitapları

Gökkuşağı Tarifleri
Gökkuşağı Tarifleri
Yazar: Sezin Güleryüz

E-Bülten'e Kayıt Olun!

Top