Hep Kitap Yayınevi Fiş Hep Kitap Yayınevi  Katalog
Ana Sayfa Kitaplarımız Yetişkin Kurgu-dışı Atölye İliklerine Kadar Yazmak
İliklerine Kadar Yazmak
PAYLAŞ:

İliklerine Kadar Yazmak

Satın almak için;

hepkitapstore.com

Yazar: Natalie Goldberg

Çevirmen: Damla Göl

Sayfa Sayısı: 232

Ebat: 135x195 mm

Basım Özellikleri: 55 gr Enso Creamy, Ciltsiz

Yayın Tarihi: Temmuz 2023

ISBN: 978-605-192-512-7

Okur Profili: Okul Dönemi

Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı: 155,00 TL

Yazmak kendimizle tanışmak ve yakınlaşmak için bir yoldur. Bir düşünün: Karıncalar bunu yapmaz. Ağaçlar yapmaz. Safkan atlar, dağ geyikleri, ev kedileri, çimenler ya da kayalar yapmaz. Yazmak insanlara özgü bir faaliyettir. (…) Yazmak sınırlarımızı bırakmamızı ve her şeyle birleşebilmemizi sağlar.

Otuz yıldan uzun süredir yaratıcı yazarlık dersleri veren Natalie Goldberg, öğrencilerinden ve okurlarından iliklerine kadar yazmalarını istiyor; zihinlerindeki katışıksız, apaçık ifadeleri duymayı arzuluyor. Yazma tekniğini öğrettikten sonra, “Tamam, şimdi büyük bir dürüstlükle yazın” demenin bir işe yaramadığının farkında. O yüzden bu kitabında kimi zaman yazmanın yüzde doksanının dinlemek olduğundan, kimi zaman fiil kullanımından, kimi zaman şüphelerin üstesinden gelmekten, kimi zaman köklerimizi kazıyıp çıkarmaktan, kimi zaman da yazacak bir restoran bulmanın inceliklerinden ve hiçbir şey yapmadan bir yürüyüşe çıkmanın öneminden bahsediyor.

İlk kez yayımlandığı 1986 senesinden bu yana okulların müfredatına bile giren İliklerine Kadar Yazmak sayesinde içinizdeki yazarı özgür bırakacak, hatta belki de hiç bilmediğiniz yazar yönünüzle tanışacaksınız!

Beğenebileceğiniz kitaplar

İliklerine Kadar Yazmak: İçindeki Yazarı Özgür Bırakmak İçin 60 Kart
İliklerine Kadar Yazmak: İçindeki Yazarı Özgür Bırakmak İçin 60 Kart
Yazar: Natalie Goldberg
Çevirmen: Damla Göl

E-Bülten'e Kayıt Olun!

Top